Rada pro rozhlasové a televizní vysílání minulý týden potvrdila, že zanikly licence všem regionálním televizním společnostem ze skupiny RTA, kterou původně zakládal a vlastnil podnikatel Jaroslav Berka. Skupina sdílela kmitočty s televizí Prima ještě předtím, než začala vysílat dnešní Prima family. Studia RTA své samostatné vysílání bez kmitočtů Primy nikdy neobnovila.
Televize přitom měla velké ambice a kromě regionálního vysílání měla k dispozici i celoplošnou digitální licenci. Původně sice šlo o skupinu regionálních televizí, které postupně skupoval českokrumlovský podnikatel Jaroslav Berka. Ten prý zakládal celou skupinu pro někdejšího spolumajitele Novy Jiřího Šmejce. RTA využila toho, že na českém trhu existovalo několik televizních společností, jejichž licence umožňovala připojovat se do programu celostátní televize Prima a to na 15 minut až tři hodiny denně.
Prima s tímto sdílením vysílačů dlouhodobě nesouhlasila. V analogové éře ale byla na spolupráci s regionálními televizemi přímo závislá, jelikož bez těchto stanic by nikdy nemohla dosáhnout celoplošného terestrického pokrytí. Strategickou chybou Primy bylo to, že nedokázala včas tato studia odkoupit a zařadit přímo do svého portfolia. Tuto chybu později využila skupina právě RTA a začala bojovat o víc prostoru pro regionální televize ve vysílání Primy.
Prima nakonec rozsekla celý problém s regionálními televizemi tak, že formálně ukončila vysílání svého hlavního programu Prima TV a to k 31. prosinci 2011. O několik hodin později však spustila „nový program“ Prima family, který je prakticky totožný s původní Primou.
Skupina RTA poté hrozila arbitráží vůči České republice, jelikož ji na podzim roku 2011 formálně převzal zahraniční vlastník, britská společnost Malcolm & Whitacker Recovery.